All Products
CAS 497-18-7 Carbohydrazide
| Packaging Details: | 25KG drum |
|---|---|
| Delivery Time: | 5-8 days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
AA/AMPS Copolymer Scale Inhibitor and Dispersant for High-pH Industrial Water Treatment
| Packaging Details: | 1kg;|25kg;|100kg |
|---|---|
| Delivery Time: | 5-8 working days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
soft water Corrosion and Scale Inhibitor water treatment to Inhibit metal corrosion and prevent scaling
| Form: | Liquid |
|---|---|
| Color: | Clear Light Or Amber |
| Density (20℃)g/cm³: | ≥1.28 G/cm³ |
Polyacrylic acid CAS 9003-01-4 Microbicide and spermicide formulations for protection against HIV
| MF: | C15H17ClO3 |
|---|---|
| Boiling Point: | 116 °C |
| Density: | 1.2 G/mL At 25 °C |
HEDP 1-Hydroxyethylidene-1,1-diphosphonic Acid with Excellent Corrosion Inhibition, Chlorine Stability, and Thermal Stability for Industrial Water Treatment
| Packaging Details: | 25KG Fiber drum |
|---|---|
| Delivery Time: | 5-8 days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
Carbohydrazide CHZ Boiler Water Deoxidizer Rubber Antioxidant and Metal Passivator for Industrial Applications
| Appearance: | White Crystalline Powder Or Short Columnar Crystals |
|---|---|
| Molecular Weight: | 90.09 G/mol |
| Melting Point: | 150–154 °C (decomposes Upon Melting) |
99% Purity trans,trans-2,4-Nonadienal CAS 5910-87-2 with Fatty Floral Odor for Flavor Intermediate
| Density: | 0.862 G/mL At 25 °C(lit.) |
|---|---|
| FEMA: | 3212 |
| Refractive Index: | N20/D 1.5207(lit.) |
CAS 227456-27-1 High Purity 3-Mercapto-2-Methyl-1-Pentanol with Meat and Broth Flavors Flavor Chemical Intermedaite
| Purity: | 99.7% |
|---|---|
| Boiling Point: | 205.0±23.0 °C(Predicted) |
| Density: | 0.959±0.06 G/cm3(Predicted) |
High Purity 5-THIAZOLEETHANOL,4-METHYL CAS 137-00-8 FEMA Pharmaceutical Intermediate
| Name: | 5-(2-Hydroxyethyl)-4-methylthiazole |
|---|---|
| CAS: | 137-00-8 |
| FEMA: | 3204 |
liquid 4-Methylthiazol-5ylethanol CAS 137-00-8 as A Structural Scaffold for Anticancer
| Name: | 5-(2-Hydroxyethyl)-4-methylthiazole |
|---|---|
| CAS: | 137-00-8 |
| FEMA: | 3204 |
