All Products
CAS: 24544-04-5 2,6-Diisopropylaniline Key intermediate for the synthesis of insecticides Amitraz intermediate intermediate
| CAS: | 24544-04-5 |
|---|---|
| MF: | C₁₂H₁₉N |
| Vapor Pressure: | <0.01 Mm Hg ( 20 °C) |
Polyacrylic acid PAA CAS 9003-01-4 Anti-redeposition agent Dispersant Phosphate replacement
| MF: | C15H17ClO3 |
|---|---|
| Boiling Point: | 116 °C |
| Density: | 1.2 G/mL At 25 °C |
CAS: 24544-04-5 2,6-Diisopropylaniline for intermediate for synthetic resins and dyes intermediate
| CAS: | 24544-04-5 |
|---|---|
| MF: | C12H19N |
| Vapor Pressure: | <0.01 Mm Hg ( 20 °C) |
CAS:137-00-8 5-Hydroxyethyl-4-methylthiazole FEMA JECFA with Nutty, creamy, meaty, roasted Flavor
| Name: | 5-(2-Hydroxyethyl)-4-methylthiazole |
|---|---|
| CAS: | 137-00-8 |
| FEMA: | 3204 |
CAS:137-00-8 Medical Grade 4-Methylthiazol-5ylethanol intermediate
| Name: | 5-(2-Hydroxyethyl)-4-methylthiazole |
|---|---|
| CAS: | 137-00-8 |
| FEMA: | 3204 |
CAS:227456-27-1 Direct Manufacture of 3-MERCAPTO-2-METHYLPENTAN-1-OL (RACEMIC) Ingredients for Onion, Garlic, and Meat Flavors
| Purity: | 99% |
|---|---|
| Boiling Point: | 205.0±23.0 °C(Predicted) |
| Density: | 0.959±0.06 G/cm3(Predicted) |
High Purity (>99%) 5-(2-Hydroxyethyl)-4-Methylthiazole CAS:137-00-8 FEMA approved with milky meaty flavor
| Packaging Details: | 1kg/Bottle, 5-25kg/Drum |
|---|---|
| Delivery Time: | 5-8 working days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
CAS: 24544-04-5 2,6-Diisopropylaniline for Herbicide
| CAS: | 24544-04-5 |
|---|---|
| MF: | C12H19N |
| Melting Point: | -45 °C (lit.) |
Sodium Polyacrylate (PAAS) Scale Inhibitor Dispersant and Super-absorbent Polymer for Water Treatment
| MF: | C3H4O2 |
|---|---|
| CAS: | 9003-04-7 |
| Density: | 1.32 G/mL At 25 °C |
Polyacrylic acid CAS9003-01-4 Thickener, emulsifying stabilizer in Textile and Papermaking and cosmetics
| MF: | [C3H4O2] |
|---|---|
| CAS: | 9003-01-4 |
| Boiling Point: | 116 °C |
