All Products
Industrial Grade 4-(Butoxymethyl)-2-Methoxyphenol Oil Form CAS 82654-98-6
| CAS:: | 82654-98-6 |
|---|---|
| PURITY: | 99% |
| Boiling Point: | 241 °C(lit.) |
CAS 137-00-8 Industrial 4-Methyl-5-Thiazole with Meat aroma, nutty flavor, and roasted aroma flavor
| Name: | 5-(2-Hydroxyethyl)-4-methylthiazole |
|---|---|
| CAS: | 137-00-8 |
| FEMA: | 3204 |
CAS:137-00-8 5-Hydroxyethyl-4-methylthiazole with bean flavor FEMA approved
| Name: | 5-(2-Hydroxyethyl)-4-methylthiazole |
|---|---|
| CAS: | 137-00-8 |
| FEMA: | 3204 |
CAS 4437-20-1 High Purity Difurfuryl Disulfide Furfuryl Disulfide with roasted coffee aroma
| Fusing Point: | 10-11 °C (lit.) |
|---|---|
| Boiling Point: | 112-115 °C/0.5 MmHg (lit.) |
| Density: | 1.233 G/mL At 25 °C (lit.) |
CAS 137-00-8 High Purity 4-Methyl-5-Thiazoleethanol Food Flavoring for Chocolate, milk, nuts, meat
| Name: | 5-(2-Hydroxyethyl)-4-methylthiazole |
|---|---|
| CAS: | 137-00-8 |
| FEMA: | 3204 |
CAS 137-00-8 Liquid 4-Methylthiazole-5-Thiazoleethanol For Pharmaceutical Industry
| Name: | 5-(2-Hydroxyethyl)-4-methylthiazole |
|---|---|
| CAS: | 137-00-8 |
| FEMA: | 3204 |
CAS 137-00-8 4-Methylthiazol-5ylethanol Liquid For Compound essence, floral fragrance synthesis
| Name: | 5-(2-Hydroxyethyl)-4-methylthiazole |
|---|---|
| CAS: | 137-00-8 |
| FEMA: | 3204 |
CAS 137-00-8 4-Methyl-5-Thiazole Milk and dairy products, cereal product flavor addictive
| Name: | 5-(2-Hydroxyethyl)-4-methylthiazole |
|---|---|
| CAS: | 137-00-8 |
| FEMA: | 3204 |
Iodopropynyl butylcarbamate CAS:55406-53-6 , used for coatings, pigments, leather, wood
| Packaging Details: | 25KG Fiber drum |
|---|---|
| Delivery Time: | 5-8 days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
CAS 497-18-7 Carbohydrazide CHZ Oxygen Scavenger and Passivating Agent White Powder for Industrial Boiler Water Treatment
| Packaging Details: | 25KG drum |
|---|---|
| Delivery Time: | 5-8 days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
