All Products
Keywords [ 2 ] match 0 Products.
Sorry!
Your search "2" match no products.
You can Request A Quote to let us to match products for you.
Related Products
liquid 2-Methyl-3(Or5)-Methylthiopyrazine CAS 67952-65-2 Savory Flavor Enhancer with Characteristic notes of Roasted nuts, Peanuts, Popcorn, and Meaty or Brotty (crust of bread) Aromas
| density | 1.145 g/mL at 25 °C(lit.) |
|---|---|
| FEMA | 3208 |
| refractive index | n20/D 1.583(lit.) |
| flash point | 193 °F |
High Purity 2-Methylpyrazine With Nutty Roasted Aroma CAS 109-08-0 with Nutty, roasted, cereal-like, and slightly sweet
| Purity | 99% |
|---|---|
| Melting point | -29 °C (lit.) |
| Boiling point | 135 °C/761 mmHg (lit.) |
| density | 1.03 g/mL at 25 °C (lit.) |
Liquid 2-METHYL-3,5 OR 6-(FURFURYLTHIO)-PYRAZINE Heterocyclic Compounds CAS 65530-53-2 Enhancing Flavor of Cocoa and chocolate products
| density | 1.171 g/mL at 25 °C (lit.) |
|---|---|
| FEMA | 3162 |
| Refractive index | n20/D 1.526(lit.) |
| Flash point | 199 °F |
2-METHYL-3(5)(6)-FURFURYLTHIOPYRAZINE MIXTURE CAS 65530-53-2 Flavour Agents Intermediate Contributes to grilled, barbecued, and roasted profiles
| density | 1.171 g/mL at 25 °C (lit.) |
|---|---|
| FEMA | 3162 |
| Refractive index | n20/D 1.526(lit.) |
| Flash point | 199 °F |
2-METHYL-3(5/6)(FURFURYLTHIO) PYRAZINE CAS 65530-53-2 Heterocyclic Compounds C₁₀H₁₀N₂OS to Enhance the Roast note in both Natural and Artificial Coffee Formulations
| density | 1.171 g/mL at 25 °C (lit.) |
|---|---|
| FEMA | 3162 |
| Refractive index | n20/D 1.526(lit.) |
| Flash point | 199 °F |
99% Purity 2-[(2-Furanylmethyl)Thio]-3-Methyl-Pyrazin CAS 65530-53-2 Food Flavour Additive Used in bouillons, soups, sauces, and meat seasonings.
| density | 1.171 g/mL at 25 °C (lit.) |
|---|---|
| FEMA | 3162 |
| Refractive index | n20/D 1.526(lit.) |
| Flash point | 199 °F |
High Purity METHYL(FURFURYLTHIO)PYRAZINE CAS 65530-53-2 Flavor Additive to enrich the smoke aroma in tobacco products.
| density | 1.171 g/mL at 25 °C (lit.) |
|---|---|
| FEMA | 3162 |
| Refractive index | n20/D 1.526(lit.) |
| Flash point | 199 °F |
High Purity 2-FURFURYLTHIO-3(5/6)-METHYL PYRAZINE CAS 65530-53-2 Flavor Compounds
| density | 1.171 g/mL at 25 °C (lit.) |
|---|---|
| FEMA | 3162 |
| Refractive index | n20/D 1.526(lit.) |
| Flash point | 199 °F |


