すべての製品
Reverse osmosis cleaning agent RO cleaning agent with acidic cleaners (low pH) in powder form and solid content ≥95.0% for water treatment
| 形状: | 粉 |
|---|---|
| 色: | 白いライト |
| 密度(20℃)g/cm3: | 2.13 g/cm3 |
AA/AMPS Copolymer Scale Inhibitor and Dispersant for High-pH Industrial Water Treatment
| パッケージの詳細: | 1kg;|25kg;|100kg |
|---|---|
| 受渡し時間: | 5~8営業日 |
| 支払条件: | L/C、D/A、D/P、T/T、ウェスタンユニオン、マネーグラム |
2-アクリラミド-2-メチルプロパネスルフォン酸-アクリル酸共聚物 (AA/AMPS) CAS 40623-75-4 油田水注入処理,ボイラー水処理,海水淡化,水処理
| MF: | C10H17NO6S |
|---|---|
| CAS: | 40623-75-4 |
| 形状: | 粘性液体 |
Polyacrylic acid PAA CAS 9003-01-4 Anti-redeposition agent Dispersant Phosphate replacement
| MF: | C15H17Clo3 |
|---|---|
| 沸点: | 116 °C |
| 密度: | 25 °Cの1.2 g/mL |
Polyacrylic acid CAS 9003-01-4 effective thickening, suspending, and dispersing agent in water treatment water treatment
| MF: | C15H17Clo3 |
|---|---|
| 沸点: | 116 °C |
| 密度: | 25 °Cの1.2 g/mL |
Environmentally friendly Phosphorus-free corrosion and scale inhibitor with 32% solid content for water treatment
| 固形物: | 32% |
|---|---|
| 形状: | 液体 |
| 色: | ダークブラウンまたはクリア |
PCA Water Treatment Chemical - Phosphono Carboxylic Acid Copolymer as Effective Scale Inhibitor and Corrosion Inhibitor with High Solid Content
| CAS: | 71050-62-9 |
|---|---|
| 形状: | 無色から淡黄色の透明な液体 |
| 密度: | ≥ 1.10 g/cm3 |
