All Products
Keywords [ water treatment polyacrylic acid solution ] match 7 Products.
Polyacrylic acid CAS 9003-01-4 effective thickening, suspending, and dispersing agent in water treatment water treatment
| MF: | C15H17ClO3 |
|---|---|
| Boiling Point: | 116 °C |
| Density: | 1.2 G/mL At 25 °C |
Polyacrylic acid PAA CAS 9003-01-4 Anti-redeposition agent Dispersant Phosphate replacement
| MF: | C15H17ClO3 |
|---|---|
| Boiling Point: | 116 °C |
| Density: | 1.2 G/mL At 25 °C |
Polyacrylic acid CAS 9003-01-4 Microbicide and spermicide formulations for protection against HIV
| MF: | C15H17ClO3 |
|---|---|
| Boiling Point: | 116 °C |
| Density: | 1.2 G/mL At 25 °C |
CAS: 9003-01-4 Polyacrylic acid effective scale inhibitor and dispersant water treatment
| MF: | [C3H4O2] |
|---|---|
| CAS: | 9003-01-4 |
| Boiling Point: | 116 °C |
Polyacrylic acid CAS9003-01-4 Thickener, emulsifying stabilizer in Textile and Papermaking and cosmetics
| MF: | [C3H4O2] |
|---|---|
| CAS: | 9003-01-4 |
| Boiling Point: | 116 °C |
Sodium Polyacrylate (PAAS) Scale Inhibitor Dispersant and Super-absorbent Polymer for Water Treatment
| MF: | C3H4O2 |
|---|---|
| CAS: | 9003-04-7 |
| Density: | 1.32 G/mL At 25 °C |
2-acrylamido-2-methylpropanesulfonic acid-acrylic acid copolymer (AA/AMPS) CAS 40623-75-4 Fields of Oilfield Water Injection Treatment, Boiler Water treatment, Seawater Desalination, Water treatment
| MF: | C10H17NO6S |
|---|---|
| CAS: | 40623-75-4 |
| Form: | Viscous Liquid |
1


