Tüm ürünler
N-Heksilfosfonik Asit (HPA) CAS 4721-24-8 Su Arıtma İçin Kireç Önleyici Korozyon Önleyici ve Yüzey Aktif Madde
Ürün ayrıntıları
| CAS | 4721-24-8 | MF | C6H15O3P |
|---|---|---|---|
| Ürün Kategorileri | organik fosfonik asit | Erime Noktası | 108-110°C |
| Ürün Kategorisi | 299,7±23,0 °C(Tahmini) | Depolama sıcaklığı | Depolama sıcaklığı 2-8°C |
| biçim | Toz | Renk | Beyazdan kirli beyaza |
| Vurgulamak | Ölçek İnhibitörü N-Heksilfosfonik Asit,Korozyon Önleyici HPA,Sürfaktan Heksilfosfonik Asit |
||
Ürün Açıklaması
N-Heksilfosfonik Asit CAS 4721-24-8
Yüksek performanslı ölçek inhibitörü, korozyon inhibitörü ve gelişmiş malzeme uygulamaları için yüzey aktif maddesi.
Ürün Kimliği
| Ürün Adı | N-Heksilfosfonik Asit |
| Eş anlamlı kelimeler | N-HEXYLPHOSPHONIC ACID; LABOTEST-BB LT00408920; n-Hexylphosphonic acid, min.97%; 1-Hexylphosphonic acid; Hexanephosphonic acid; NSC 222656 |
Kimyasal Özellikler
| IUPAC Adı | Heksilfosfonik asit |
| CAS numarası | 4721-24-8 |
| Moleküler formül | C6H15O3P |
| Moleküler ağırlık | 166.16 g/mol |
| Gülümsüyor. | CCCCCCP(=O) ((O) O) |
Fiziksel Özellikler
| Görünüşü | Beyaz-beyaz toz/kristal katı |
| Erime Noktası | 97-110°C |
| Kaynama Noktası | 299760 mmHg'de 7°C. |
| yoğunluk | 1.132 g/cm3 |
| Flaş Noktası | 135°C |
| Suda çözünürlük | Suda çözünmez |
Kalite ve Depolama
| Tipik Saflık | % 95 ila % 97 arasında |
| Depolama Şartları | Serin, kuru ve havalandırılmış bir yerde saklayın. |
| Dayanıklılık | Normal depolama koşullarında istikrarlıdır |
Başlıca Uygulamalar
Nanopartikül Üretimi
- Kuantum Noktalar:Boyut kontrolü ve toplanma önleme için sınırlayıcı ajan
- Metal Nanopartiküller:Altın, gümüş ve diğer metaller için yüzey stabilizasyonu
- Nanokeramik:Seramik nanopartikül imalatı
Yüzey kaplama ve işlevselleştirme
- Metal oksit yüzeylerinde yoğunlaşmış hidrofobic tek katmanlar oluşturur
- TiO2, Al2O3, Fe2O3 yüzeylerine fosfonik asit grubu yoluyla bağlamalar
- Heksil zinciri yoluyla hidrofobic dış katmanı sağlar
- Karbon nanotüpler için dispersiyon ajanı (MWCNT)
- Dielektrik pastalar için bariyum titanatının yüzey modifikasyonu
Yüzey Etkinleştirici ve Kaplama Ajanı İşlevleri
- sentez sırasında parçacık boyutunu ve morfolojisini kontrol eder
- Süspansiyonda nanopartiküllerin toplanmasını önler
- Tunus yüzeyinde hidrofobilik/hidrofilik
Yüzey Bağlama Mekanizmi
Fosfonik asit grubu, metal oksit yüzeylerine şu yollarla güçlü bir şekilde bağlanır:
- Yüzey hidroksil grupları (M-OH) ile kondansiyon reaksiyonları
- P-O-M bağlarının oluşumu (M = Ti, Al, Fe, Zr metal atomları)
- Mono, bi veya tridentat ligan olarak çok dişli bağlanma
Bu güçlü bağlanma hidrofobic heksil zinciri ile birlikte, kontrol edilen yüzey özelliklerine sahip kendi kendine monte edilmiş monolayerlerin oluşturulmasını sağlar.
Önerilen Ürünler
